Cena mladého publika 2021 prekročí hranice Bratislavy!

Máš 12 až 14 rokov?

Baví Ťa pozerať filmy?

Nebojíš sa vyjadriť svoj názor?

Ak si odpovedal/a trikrát áno, môžeš sa

práve Ty stať porotcom na udeľovaní Ceny mladého publika 2021!

 

         

25. apríla máš už po 8. krát jedinečnú šancu byť na jeden deň filmovým porotcom a vybrať z troch filmov ten najlepší! Môžeš zažiť jedinečnú atmosféru pri pozeraní nominovaných filmov spolu s porotcami z ďalších 56 miest z 35 krajín v ten istý čas. Na jeden deň sa staneš porotcom Európskej filmovej akadémie a budeš hodnotiť tri vybrané filmy. Okrem toho budeš o nich diskutovať s rôznymi filmovými profesionálmi a dozvieš sa viac zo zákulisia tvorby filmov.

Súčasná situácia spojená s pandémiou Covid-19 zasiahla aj Cenu mladého publika, ktorá už minulý rok musela byť organizovaná online. Tentokrát ale nestrácame čas a rozhodli sme sa isté "nevýhody" online priestoru využiť v náš prospech. A tak Cena mladého publika v rámci Slovenska prvýkrát prekročí hranice Bratislavy a zúčastniť sa jej môžu deti vo veku 12-14 rokov z celého Slovenska.

Online projekcie budú spojené s diskusiou medzi filmami a následným hlasovaním o najlepší film.

Cenu mladého publika (EFA Young Audience Award) organizuje a udeľuje Európska filmová akadémia a EFA Productions s podporou Mitteldeutsche Medienförderung (MDM). Hlavným organizátorom podujatia na Slovensku je občianske združenie Boiler. Partnermi podujatia na Slovensku sú Asociácia slovenských filmových klubov, Kino Lumiére Bratislava, Kino Úsmev Košice, Kino Tatran Poprad, Kultúrne centrum v Hlohovci a Filmový klub Iskra Kežmarok.