3 vybrané filmy na Cenu mladého publika 2021

 

Aj v takýchto zložitých časoch, keď sú kiná zatvorené v mnohých krajinách, Cena mladého publika (EFA Young Audience Award) pozýva 12-14-ročných z celej Európy, aby sa pripojili k medzinárodnej porote, pozreli si tri nominované filmy a hlasovali za víťaza Cena mladého publika 2021.

Nominované filmy na rok 2021 sú:

 

PINOCCHIO

Réžia: Matteo Garrone
Taliansko / Francúzsko

THE CROSSING 

Réžia: Johanne Helgeland
Nórsko

WOLFWALKERS

Réžia: Tomm Moore a Ross Stewart
Írsko / Luxembursko

 

 

 

 

Tri nominované filmy budú premietnuté porotám vo veku 12 - 14 rokov v nasledujúcich 38 krajinách po celej Európe i mimo nej:

 

AUSTRÁLIA
RAKÚSKO
BELGICKO
BOSNA A HERCEGOVINA
BULHARSKO
CHORVÁTSKO
CYPRUS
ČESKÁ REPUBLIKA
DÁNSKO
ESTÓNSKO
FRANCÚZSKO
GRUZÍNSKO
NEMECKO
GRÉCKO
GRÓNSKO
MAĎARSKO
ISLAND
ÍRSKO
TALIANSKO
KOSOVO
LOTYŠSKO
LITVA
LUXEMBURSKO
MALTA
ČIERNA HORA
SEVERNÁ MACEDÓNIA
NÓRSKO
POĽSKO
PORTUGALSKO
RUMUNSKO
RUSKO
SRBSKO
SLOVENSKO
SLOVINSKO
ŠPANIELSKO
ŠVAJČIARSKO
TURECKO
UK

 

Vo všetkých týchto krajinách Cena mladého publika ponúka mladým účastníkom príležitosť objavovať vysoko kvalitné európske filmy - v kinách, kde je to možné, online, kde nie. Pod vedením skúsených filmových pedagógov môžu diskutovať a vymieňať si svoje názory a spojiť sa so svojimi rovesníkmi v celej Európe.

A práve mladé publikum bude pôsobiť ako porota a hlasovať za víťaza, ktorý bude vyhlásený na slávnostnom odovzdávaní cien 25. apríla, ceremoniál bude vysielaný naživo na špeciálnej webovej stránke yaa.europeanfilmawards.eu.

Cenu mladého publika (EFA Young Audience Award) organizuje a udeľuje Európska filmová akadémia a EFA Productions s podporou Mitteldeutsche Medienförderung (MDM). Hlavným organizátorom podujatia na Slovensku je občianske združenie Boiler. Partnermi podujatia na Slovensku sú Asociácia slovenských filmových klubov, Kino Lumiére Bratislava, Kino Úsmev Košice, Kino Tatran Poprad, Kultúrne centrum v Hlohovci a Filmový klub Iskra Kežmarok.